Praktyczne aspekty doradztwa na rynku nieruchomości
Czwartek 18.03.2010

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami serdecznie zaprasza na szkolenie w ramach doskonalenia zawodowego pośredników, zarządców i rzeczoznawców majątkowych, które odbędzie się 18.03.2010 roku o godz. 09:00 przy ul. Podwisłocze 48 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie na temat:
 
 
 
„PRAKTYCZNE ASPEKTY DORADZTWA NA RYNKU NIERUCHOMOŚCI”.
18 marca 2010 roku Rzeszów

Szkolenie poprowadzi:

Mgr Adam Polanowski – prezes grupy kapitałowej Polanowscy Nieruchomości, współzałożyciel i Prorektor Wyższej Szkoły Gospodarowania Nieruchomościami. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu gospodarowania nieruchomościami, autor referatów na kilkudziesięciu konferencjach i seminariach krajowych i międzynarodowych. Prawnik, coach i terapeuta, trener Programowania Neurolingwistycznego NLP. Ekspert Inwestycji Komercyjnych (Certified Commercial Investment Member - CCIM), Dyplomowany Zarządca Nieruchomości (Certified Property Manager – CPM) związany z Instytutem Zarządzania Nieruchomościami IREM w Chicago. Członek Międzynarodowej Rady Centrów Handlowych ICSC.
W Polsce posiada uprawnienia zawodowe rzeczoznawcy majątkowego, licencje zawodowe zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz patent starszego sternika motorowodnego. Za całokształt działalności odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Srebrnym Krzyżem Zasługi.
 
Program szkolenia:

[Istota doradztwa] Czym tak naprawdę jest doradztwo i dlaczego dobra rada powinna kosztować. W którym momencie kończy się pośrednictwo, a zaczyna doradztwo? Które doświadczenia i nawyki pośrednictwa będą Ci potrzebne, a od których najlepiej się odciąć?
[Twoi Klienci] Komu i w jakich sytuacjach można zaproponować usługi doradcze? Typowe obszary doradztwa dla poszczególnych grup klientów. Doradztwo a inne usługi specjalistyczne, np. analizy i badania, raporty Due Diligence.
[Umiejętności i kompetencje] Dlaczego warto nie tylko znać rynek nieruchomości, ale także nauczyć się dobrze pisać i liczyć. Tzw. umiejętności twarde i miękkie. Od czego koniecznie zacząć na poziomie „minimum” i w jakich kierunkach się rozwijać.
[Podstawy formalne] Oczywiście, ustawa o gospodarce nieruchomościami. Ale to nie wszystko! Listy intencyjne (LOI), Wiążące propozycje ofertowe, Deklaracje i umowy o poufności (NDA), Umowy consultingowe, Umowy konsorcyjne i podzlecanie prac, różne inne dokumenty – dlaczego są potrzebne i jak je formułować?
[Ustalenie wynagrodzenia] Jak określać na kilka sposobów wynagrodzenie za usługi doradcze i dlaczego wynagrodzenie ustalone na bazie wartości nieruchomości zwykle się nie sprawdza? Planowanie finansowe i zarządzanie kosztami.
[Doradztwo jako proces]Chcesz doradzać innym – najpierw doradź samemu sobie. Opracowywanie misji operacyjnych i biznesplanów. Zarządzanie projektem (PM) i tworzenie dokumentacji procesu. Podczas zajęć zrozumiesz zresztą sam, czemu to takie ważne.
[Etyka i standardy] Ogólnie przyjęte standardy i normy etyczne działalności doradczej. Dlaczego standardy zawodowe pośredników są tylko częściowo użyteczne? Unikanie i rozwiązywanie konfliktów interesów. Tzw. dobre praktyki działania, społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR).
[Reklama i marketing] Jak skutecznie promować działalność doradczą i wykorzystywać zmienność cyklu koniunkturalnego? Jak sprawić, aby tzw. Public Relations (PR) pracowało dla Ciebie? Studia przypadku (Cases), listy referencyjne.
[Wyniki pracy] Jak najlepiej przedstawić klientowi wyniki prac doradczych w zależności od zakresu i przedmiotu prac? Raport z działań doradczych. Opinia ustna. Ekspertyza pisemna. Wyłączenia i zastrzeżenia. Zalecenia wdrożeniowe. Raporty powdrożeniowe.
 

Koszty:
Wpłata i rejestracja do 12.03.2010r.:
 
  • dla członków RSPON – 150,00 zł
  • dla pracowników biur stowarzyszonych w RSPON i członków kandydatów200,00 zł
  • dla pozostałych zainteresowanych – 250,00 zł
 

Wszystkich chętnych prosimy o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych i złożenie osobiście do biura RSPON lub e-mail biuro@rspon.pl.

Prosimy o dokonywanie wpłat za szkolenie na numer konta 57 1020 4391 0000 6602 0002 7151 z dopiskiem „ Szkolenie 18.03.2010r.” lub gotówką w kasie RSPON najpóźniej tydzień przed szkoleniem.
 
Więcej informacji pod numerem tel. 178523784
 
UWAGA:
Formularze zgłoszeniowe na szkolenie przesyłane bez potwierdzenia wpłaty nie będą rejestrowane. Formularze do pobrania zanjdują się na dole strony.

 


 

 

 

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 23723