MLS RSPON

W MLS SPRZEDASZ SZYBCIEJ ?

Twoja nieruchomość może być proponowana do sprzedaży lub wynajmu przez każdego pośrednika spośród 800 pracujących w ponad 400 (kilkunastu na Podkarpaciu) biurach uczestniczących w Systemie MLS Nieruchomości. Nieruchomość zostanie szczegółowo opisana i dostępna dla wszystkich użytkowników Internetu poprzez system internetowy.

Nieruchomości reklamujemy nawet w jednej z najlepszych warszawskich gazet z ofertami nieruchomości "Forum Nieruchomości".

 

Pamiętaj, że podpisując umowę na wyłączność z biurem współpracującym w systemie MLS...

 

... oszczędzasz czas

Podpisujesz umowę tylko z jednym biurem, a zatrudniasz jednocześnie wszystkich pośredników działających w MLS-ie (pośrednik ma obowiązek niezwłocznie wprowadzić ofertę do systemu MLS).

Umowa na wyłączność jest umową terminową, co zmusza Twojego pośrednika do intensywnej pracy nad ofertą. Tylko w MLS-ie pośrednik ma szansę dotrzymać terminu.

... oszczędzasz pieniądze

Nie ponosisz dodatkowych kosztów reklamy swojej nieruchomości, a masz gwarancję, że jest ona szeroko reklamowana. Dostęp do systemu MLS i wgląd do zamieszczonych tam ofert mają wszyscy użytkownicy internetu. Zwiększa to liczbę potencjalnych klientów, a tym samym przyspiesza transakcję. Ponadto pośrednik wiedząc, że ma zagwarantowane wynagrodzenie, może bez obaw przeznaczać wyższe nakłady na jej reklamę w prasie, katalogach firmowych i internecie. Może też reklamować ofertę w sposób otwarty: podając jej adres, umieszczając w reklamach zdjęcia, stawiając tablice przed nieruchomością, zgłaszając nieruchomość do katalogów i portali internetowych.

Jesteś zobowiązany do zapłaty prowizji tylko jednemu biuru nieruchomości i nie ryzykujesz, że kolejne upomną się o wynagrodzenie za pracę włożoną w promocję Twojej oferty. To Twój pośrednik ma obowiązek podzielić się prowizją z drugim pośrednikiem reprezentującym stronę Kupującą.

... twoi klienci mają pewność

Oferta jest opisana zgodnie ze stanem faktycznym. Pośrednik przed wprowadzeniem oferty ma obowiązek dochowania szczególnej staranności w sprawdzeniu oferty i sporządzenia jak najdokładniejszego opisu.

... zachowujesz komfort

Współpraca z profesjonalnym pośrednikiem zapewnia Ci większy komfort. Wiesz, że Twój pośrednik robi wszystko, żeby jak najszybciej i najlepiej sprzedać Twoją nieruchomość. Dzięki informacjom dostępnym tylko dla członków MLS-u Twój pośrednik stanie się Twoim doradcą - będzie mógł wykorzystać archiwum przeprowadzonych już transakcji, wskazać Ci trendy rynkowe oraz pomoże ustalić najkorzystniejszą, realną cenę.

System MLS kształtuje polski rynek nieruchomości na wzór rynków zachodnich, gdzie nieruchomości sprzedają się w znacznie krótszym czasie. To właśnie zawieranie umów na wyłączność umożliwia pośrednikom współpracę na partnerskich warunkach, co pozwala uniknąć dodatkowych komplikacji wynikających na przykład z konfliktów rodzących się w przypadku nieuczciwej konkurencji.

 

Jest to jedyny system ponadregionalny

Właścicielem systemu są poszczególne stowarzyszenia pośredników, także one sprawują kontrolę nad prawidłowością współpracy pomiędzy pośrednikami.

Na dzień 20 lutego 2009 r. w systmie współpracują pośrednicy z następujących regionów Polski:

  • Podkarpacie,
  • Mazowsze,
  • Pomorze,
  • Warmia i Mazury,
  • Wielkopolska,
  • Dolny Śląsk.

Każda oferta wprowadzona do systemu może być traktowana przez każde biuro nieruchomości pracujące w MLS-ie tak jak własna.

To dokłanie tak, jakby zgłoscić nieruchomość do każdego biura pracującego w MLS i z każdym podpisać umowę pośrednictwa w sprzedaży lub wynajmie.

Pliki do pobrania:

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 27565