MAMY SZANSE MIEĆ WŁASNY PORTAL
Niedziela 26.03.2023

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy,

 
Nadszedł czas wielkiej próby. Czy razem jesteśmy w stanie zrobić coś znaczącego, a jednocześnie ważnego dla naszego środowiska zawodowego pośredników w Polsce?
Czy jesteśmy zdolni zaangażować swój czas, energię, struktury stowarzyszeń i federacji, aby w sposób definitywny rozwiązać problem portali?
Aby nam się to udało, musimy odłożyć na bok nasze spory, musimy stanąć ponad podziałami na tych zrzeszonych w organizacjach i tych, którzy są poza nimi; na tych, którzy pracują w dużych sieciach i tych pracujących w małych, często rodzinnych firmach.
Mamy szansę mieć własny portal.
Aby przystąpić do kolejnych etapów działań musimy wiedzieć, jak mocno jest zaangażowane nasze środowisko w ten projekt i na jaką skalę uczestnictwa pośredników możemy liczyć.
Stawiamy do dyspozycji struktury organizacyjne, które posiadamy.
Prosimy o pisemną, wstępną deklarację, czy jesteście Państwo zainteresowani posiadaniem udziałów w portalu ofert, którego właścicielem (lub współwłaścicielem) będą pośrednicy. Przewidujemy, że każdy czynny pośrednik będzie mógł nabyć udział w portalu, który pozwoli mu kompleksowo korzystać z programu do obsługi biura, zamieszczać oferty na wspólnym portalu i korzystać z wielu innych narzędzi.
Co i za ile?
Środowisko rynku nieruchomości w bardzo krótkim czasie stanie się strategicznym właścicielem wiodącej platformy ogłoszeniowej i narzędzi informatycznych dla biur nieruchomości.
Dzięki udziałom uzyskamy miejsca w radzie nadzorczej, będziemy decydować za co i ile płacimy oraz w jakim kierunku rozwijamy system (portal oraz inne usługi).
Co uzyskamy:
        Główną Platformę Ogłoszeniową z ilością zapytań na poziomie wiodących portali komercyjnych. Dalszy wzrost zapytań będzie zależał od nas, jakości ofert i naszego wspólnego i indywidualnego profesjonalizmu.
        Regionalne Platformy Ogłoszeniowe
        Portale tematyczne, np. portal dedykowany rynkowi komercyjnemu
        CMS (z możliwością exportu na konkurencyjne portale, jeżeli będzie taka chęć)
        Własny system tworzenia i utrzymywania stron internetowych (responsywnych tzw. RWD)
        System cen i wycen oparty na danych transakcyjnych. My, jako środowisko mamy najlepsze (najaktualniejsza) dane i wiedzę na ten temat. Musimy nauczyć się dzielić tą wiedzą, dla naszego wspólnego i indywidualnego komercyjnego zysku - system, który to umożliwia już istnieje i będzie do naszej dyspozycji
        System druku ulotek i banerów reklamowych
        więcej korzyści ...
 
Za ile:
“Deal”  jest tak negocjowany, że nie będą konieczne dodatkowe wydatki oprócz tych, które teraz ponoszą biura indywidualnie i globalnie jako środowisko.
 
W zależności od zainteresowania, pośrednicy-udziałowcy uzyskają pełną własność systemu w ciągu 12 do 24 miesięcy. Jeżeli 80% z nas wszystkich kupi (od razu albo na raty) udziały, możemy osiągnąć to w 8 miesięcy, nie wydając więcej w porównaniu z tym, co wydajemy do tej pory! 
To co proponujemy, to nie “ziemia obiecana”, ale konkretny plan biznesowy w kierunku stania się właścicielami własnej platformy technologicznej i ogłoszeniowej, rozwijanej przez doświadczoną grupę profesjonalistów.
Według naszych przewidywań orientacyjna wartość jednego udziału w przedsięwzięciu wyniesie od 3 000,- zł do 5 000,- zł. Z możliwością rozłożenia na raty.
 
Po uzyskaniu pełnej kontroli koszt systemu zacznie maleć. O ile zmaleje zdecydujemy przede wszystkim my jako środowisko, ponieważ możemy wyeliminować walkę o oglądalność pomiędzy wiodącymi portalami, za co my efektywnie płacimy… Bycie właścicielem wiodącej platformy gwarantuje nam stabilność cen.
Jeśli jesteście gotowi na wspólne działanie to prosimy o wypełnienie wstępne deklaracji (załącznik do maila) i odesłanie jej do biura stowarzyszenia.
 
 
Pliki do pobrania:

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 38264