BEZPIECZNY NAJEM
Niedziela 26.03.2023

 

BEZPIECZNY NAJEM -
akcja Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości
 
Sierpień i wrzesień to każdego roku najbardziej gorące miesiące dla segmentu wynajmu. Tradycyjnie największy ruch w tym czasie generują studenci, którym nie udało się znaleźć miejsca w akademiku. Niestety nieznajomość rynku, brak orientacji w cenach oraz niewiedza na temat konstrukcji umów najmu mogą rodzić spore kłopoty przyszłym najemcom. Od czego więc zacząć, aby transakcję zakończyć sukcesem i nie przysparzać sobie dodatkowych problemów?
Polska Federacja Rynku Nieruchomości przy współpracy RZESZOWSKIM STOWARZYSZENIE POSREDNIKÓW W OBROCIE NIERUCHOMOSCIAMI uruchamia ogólnopolską akcję BEZPIECZNY NAJEM. Przedsięwzięcie ma pomóc przyszłym najemcom w znalezieniu mieszkania do najmu oraz przeprowadzić ich bezpiecznie przez transakcję od poszukiwania do sporządzenia umowy o najem.  
 
Jak skorzystać z pomocy pośrednika w obrocie nieruchomościami?
ð Należy wejść na stronę kliknij tutaj ] i wyszukać biura nieruchomości z miejscowości, w której poszukujesz mieszkania.
ð Skontaktować się w wybranym biurem nieruchomości. Biura nieruchomości, które zgłosiły udział w akcji mają w swojej ofercie mieszkania do wynajmu dla studentów.
ð Możesz też skorzystać z usługi pośrednika jeśli już znalazłeś mieszkanie, które chcesz wynająć. Pośrednik pomoże Ci przeprowadzić transakcje.
 
Zanim rozpoczniesz poszukiwania mieszkania do najmu:
  1. Określ miesięczny budżet na czynsz najmu. Może się okazać, że nie wystarczy na samodzielne wynajęcie najmniejszego mieszkania, w którym rozpoczynasz naukę. Należy rozważyć poszukiwanie pokoju lub współlokatora. Szczególnie, że oprócz czynszu najmu płaconego właścicielowi należy uwzględnić koszty mediów, internetu czy TV.
  2. Pamiętaj, że w większości przypadków właściciel nieruchomości wymaga 1 miesięcznej kaucji płaconej z góry.
  3. Uważaj na ogłoszenia "Tanie mieszkanie do najmu", gdzie współpraca polega na przekazywaniu adresów mieszkań za z góry pobieraną opłatę w wysokości 300-500 zł. Najczęściej są to adresy nieaktualne, a usługa sprowadza się jedynie do przekazania adresów a nie faktycznego doprowadzenia do transakcji najmu. Taki proceder nasila się właśnie w okresie sierpnia i września i nie ma nic wspólnego z usługą pośrednictwa.
 
Dlaczego warto skorzystać z usług pośrednika w obrocie nieruchomościami:
  1. Pośrednik doradzi lokalizację w zależności od miejsca studiów, poinformuje o dostępnej infrastrukturze, dopasuje też ofertę do posiadanych środków.  
  2. Sprawdzi tytuł prawny do lokalu osoby zgłaszającej ofertę do wynajmu.
  3. Przygotuje inwentaryzację lokalu przekazywanego do najmu
  4. Pomoże w ustaleniu warunków najmu oraz doradzi przy wyborze odpowiedniej umowy najmu, w zależności od indywidualnej sytuacji najemcy.
 
 
WYKAZ BIUR NIERUCHOMOŚCI BIORĄCYCH UDZIAŁ W AKCJI kliknij tutaj ].
 
 
Na czas akcji BEZPIECZNY NAJEM uruchamiamy specjalną skrzynkę email, gdzie można składać zapytania dotyczące przedsięwzięcia: bezpiecznynajem@pfrn.pl  
 
 
 
 
 
Partner akcji Bezpieczny Najem 2015:
 morizon.pl
 
 

 

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 38180