DZIEŃ POŚREDNIKA - "DRZWI OTWARTE..."
Niedziela 26.03.2023

 Polska Federacja Rynku Nieruchomości jest organizatorem odbywającej się corocznie od 2012 r. akcji „Drzwi Otwarte”. Pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy zgłaszają swój akces, w ramach przynależności do Stowarzyszeń zrzeszonych w PFRN i wykonywanej działalności społecznej, udzielają klientom bezpłatnych porad dotyczących obrotu nieruchomościami. Kampania odbywa się z okazji przypadającego na 30 marca  Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. 

Dzięki darmowym konsultacjom prowadzonym osobiście lub telefonicznie rokrocznie przez około 200 biur nieruchomości każdy chętny otrzymuje fachową wiedzę m.in. z zakresu: procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, wyjaśnienia skomplikowanego stanu prawnego nieruchomości lub sposobów radzenia z obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w ich nabyciu, sposobów zabezpieczenia transakcji czy możliwości finansowania zakupu. Klienci dowiadują się ponadto o zasadach i czynnościach, które w ramach usługi wykonuje pośrednik, a także zapoznają się z aktualnymi ofertami. Wielu klientów dzięki fachowej pomocy pośredników uświadamia sobie, że przeprowadzenie transakcji często tylko pozornie jest łatwe. W przypadku braku dostatecznych kompetencji w tym obszarze, obsługę majątku wartego średnio kilkaset tysięcy złotych warto powierzyć profesjonaliście – praktykowi, który dysponuje bieżącymi informacjami związanymi np. z prawem, budowlanym, cywilnym, podatkowym, wyrokami sądu, rzeczoznawstwem i posiada znajomość lokalnych uwarunkowań. Asysta kompetentnego specjalisty, zapewnia klientowi komfort spokoju i daje pewność pomyślnego załatwienia sprawy.
Organizacja akcji „Drzwi Otwarte PFRN” jest szczególnie istotna od 2014 r., od czasu rządowej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, na mocy której zawód ten może wykonywać każdy – nie obowiązują już żadne wymogi dotyczące poziomu wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. Propagowanie profesjonalnych usługa pośrednictwa, zgodnych z normami etycznymi i wysokimi standardami obsługi  jest kluczowe nie tylko dla klientów, ale również dla samej branży.
  • Niemal 200 biur nieruchomości z całej Polski weźmie udział w tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Drzwi otwarte”, organizowanej przez Polską Federację Rynku Nieruchomości w partnerstwie z Grupą  Morizon-Melog.


  • Już w poniedziałek, 30 marca 2015 roku, w Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, konsumenci, którzy odwiedzą bądź zatelefonują do uczestniczących w kampanii biur nieruchomości mogą liczyć na bezpłatne porady dotyczące obrotu nieruchomościami. 


  • W tym roku, z okazji jubileuszu PFRN, kampania odbywa się pod hasłem „Profesjonalni od 20 lat”.
Podczas konsultacji pośrednicy w obrocie nieruchomościami oferują wieloletnie doświadczenie oraz służą fachową wiedzą z zakresu prawa budowlanego, cywilnego, podatkowego, rzeczoznawstwa, etc. Konsumenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc m.in. z zakresu procedur i dokumentów niezbędnych do przeniesienia własności nieruchomości, wyjaśnienia jej skomplikowanego stanu prawnego, sposobów radzenia sobie z obciążeniami, które mogą stanowić przeszkodę w zakupie nieruchomości, sposobów zabezpieczenia transakcji czy możliwości finansowania zakupu. Klienci mają też okazję poznać zasady i czynności, wykonywane przez pośrednika w ramach świadczonych usług, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami.
Polska Federacja Rynku Nieruchomości „Drzwi otwarte” organizuje po raz czwarty. W tym roku kampania ma szczególny wydźwięk. PFRN obchodzi jubileusz 20-lecia swojej działalności. „Profesjonalni od 20 lat” to hasło przewodnie jubileuszowego roku, a kampania „Drzwi otwarte” doskonale wpisuje się w ten przekaz. Bezpłatne konsultacje i spotkania z zainteresowanymi są szczególnie ważne od czasu rządowej deregulacji zawodu pośrednika w obrocie nieruchomościami, kiedy to przestały obowiązywać wymogi dotyczące wykształcenia, odpowiednich kwalifikacji, niekaralności czy przestrzegania standardów zawodowych. 
Akcja „Drzwi otwarte” to kolejna okazja do skorzystania z usług profesjonalistów, kierujących się w swojej pracy najwyższymi standardami zawodowymi i normami etycznymi. Kampania z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów, a także środków masowego przekazu. 
 Spis biur biorących udział w akcji drzwi otwarte:http://pfrn.pl/page/1879

Rzeszowskie Stowarzyszenie Pośredników
w Obrocie Nieruchomościami (c) 2013
realizacja: www.rspon.pl | odwiedzin: 38146